20201026 № 4406/ІПК/99-00-05-06-02-06: Щодо оподаткування ПДВ операції з постачання будівельно-монтажних робіт

розблокування податкових накладних, податковий адвокат, оскарження податкових повідомлень-рішень, АБ "Власова "Вектор", оскарження наказу про перевірку,

Роз’яснення

від 26 жовтня 2020 року
Державна податкова служба України
№ 4406/ІПК/99-00-05-06-02-06

Щодо оподаткування ПДВ операції з постачання будівельно-монтажних робіт

Ідивідуальна податкова консультація

Державна податкова служба України розглянула звернення, щодо оподаткування ПДВ операції з постачання будівельно-монтажних робіт (далі – БМР) із будівництва гуртожитку у військовому містечку, що будується за державні кошти, та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює операції з постачання БМР із будівництва гуртожитку у військовому містечку, що будується за державні кошти.

Відповідь на питання, порушені у зверненні, викладена в індивідуальній податковій консультації на попереднє звернення платника з аналогічних питань від 22.05.2020 №34/20, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій від 14.07.2020 № 2833/6/99-00-05-06-02-06/ІПК.

В доповнення до роз’яснення, наданого зазначеною ІПК, ДПС повідомляє.

Щодо питання 1

Режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість згідно з пунктом 197.15 статті 197 розділу V ПКУ застосовується платником до операцій з постачання БМР з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти. Тобто, податкова пільга, визначена пунктом 197.15 статті 197 розділу V ПКУ, надається не окремим платникам податків, а застосовується під час здійснення операцій з постачання БМР з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти.

Відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання житла (об’єктів житлового фонду), крім їх першого постачання, якщо інше не передбачено цим підпунктом.

У цьому підпункті перше постачання житла (об’єкта житлового фонду) означає:

а) першу передачу готового новозбудованого житла (об’єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;

б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об’єкта житлового фонду) покупцю, який є особою, іншою, ніж власник такого об’єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв’язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.

Таким чином, операції з першого постачання доступного житла та житла, що будується із залученням державних коштів, звільняються від оподаткування ПДВ.

Щодо питання 2

Згідно з пунктом 197.15 статті 197 розділу V ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання БМР з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти.

Застосовувати податкову пільгу щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання БМР з будівництва житла, що будується за бюджетні кошти, встановлену пунктом 197.15 статті 197 ПКУ, мають право лише ті суб’єкти господарювання — платники податку на додану вартість, які є забудовниками та визначені виконавцями цільової програми будівництва, зокрема, у даному випадку, за програмою «Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України» і безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи.

Інші суб’єкти господарювання — платники податку на додану вартість, які виконують роботи для забезпечення будівництва за програмою «Будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України», права на використання пільги з оподаткування не мають та надають послуги виконавцям з нарахуванням податку на додану вартість за основною ставкою за загальновстановленими правилами.

Враховуючи наведене, з метою підтвердження участі Товариства, як підрядника та виконавця будівельних робіт, в цільовій програмі будівництва житла для військовослужбовців ЗСУ пропонуємо звернутись до Міністерства оборони України, як до розпорядника бюджетних коштів відповідно до постанови КМУ від 29.11.1999 № 2166 «Про Комплексну програму забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби, Міністерства внутрішніх справ та членів їх сімей»

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 ПКУ).